You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Jaké smuteční květiny vybrat? Jaké květiny na pohřeb?

Smuteční květinové dary jsou jedním ze způsobů posledního rozloučení s naším blízkým nebo slouží  jako vzpomínka na zesnulé. 

Jaká je výhoda objednání smutečních květin přes internet?

Vybíráte v pohodlí Vašeho domova, v jakoukoliv denní či noční dobu. Řešit tyto záležitosti osobně s jinými osobami pro Vás může být velice těžké a nepříjemné. Při objednávání online se ale nemusíte bát, že nebudete mít možnost poradit se s námi. Rádi poradíme telefonicky +420 606 060 696 nebo online na chatu. Smuteční květiny a věnce přivezeme až k Vám domů či na obřad a odpadne Vám tak starost o jejich transport.
Pokud se nemůžete pohřbu osobně zúčastnit, pošlete smuteční květiny online jako omluvu za neúčast na obřadu.


Jaké květiny jsou nejvhodnější na pohřeb?

Smuteční věnec - Představuje nejtypičtější aranžmá pro smuteční příležitost. Symbolika spočívá v jeho prostém kulatém tvaru. Představuje koloběh života a nekonečnost světa. Korpusy bývají o  průměrech 40, 50, 60, 70 a 80 cm.
Pohřební věnce věnují zemřelému většinou nejbližší příbuzní, významné osobnosti, případně firmy.

 


Smuteční vypichovaná kytice -  Aranžmá se vypichuje do podložky z hmoty oasis. Kytice mívá většinou trojúhelníkový tvar, je totiž určena na položení. Většinou je cenově dostupnější než věnec. Volba druhu květin a jejich barva by se měla přizpůsobit věku i vkusu zesnulého. Zhotovujeme i levnější kytice do ruky či kytice na rakev.

 


Speciální smuteční aranžmá – smuteční květiny ve tvaru srdce nebo křížů

Jakou částku je vhodné zvolit na nákup smutečních květin?

Částka záleží opravdu na každém jednotlivci a jeho rozpočtu. Doporučujeme ale na smutečních květinách příliš nešetřit. Jsou totiž posledním rozloučením s vašimi blízkými.

Které druhy smutečních květin jsou vhodné?

Nejčastěji se používají karafiáty a chryzanthémy. Dále jsou vhodné lilie, růže a gerbery.  Často se ale používají květiny, které měli zemřelí v oblibě. V případě jednodušších kytic z jednoho druhu květů se dodržuje sudý počet květů.

Které barvy smutečních květin jsou vhodné?

Tmavší barvy (fialové, červené, oranžové popř. i žluté) se používají většinou pro pány. Doplňují se také zelenou a bílou barvou. Světlejší, růžové, ale i červené odstíny pro ženy opět možno zkombinovat s bílou barvoou. Čistě bíllé a světlé barvy jsou vhodné spíše  pro mladší osoby.  Barvy mohou symbolicky také vyjadřovat osobnost a charakter zemřelého. 

Jakou barvu smuteční stuhy vybrat?   

Pro starší osoby doporučujeme černou či hnědou stuhu. Pro muže středního věku vyberte šedou nebo zelenou stuhu. Pro ženy středního věku spíše fialovou, vínovou nebo šedou stuhu. Pro mladší osoby jsou vhodnější bílé, světle žuté nebo šedé smuteční stuhy.

Co napsat na smuteční stuhu?

Smuteční stuha je rozdělena na dvě části - pravý a levý cíp. Text můžete volit plně dle svého posouzení. Chcete-li se držet tradice, do levého cípu umístěte obecný text, který chcete vzkázat zemřelému. Příkladem může být: Poslední sbohem, Na rozloučenou, Myslíme na Tebe, Se vzpomínkou, S láskou apod.  Do pravého cípu je potom nejvhodnější uvést osoby, od koho smuteční květina je. Například jsou to texty jako: rodina Novákova, dcera Jana s rodinou apod.

Pohřeb již proběhl, má smysl ještě posílat kondolenční květiny?

Ano, dokonce i když jste pohřeb zmeškali, můžete dát vědět své rodině a blízkým, že na ně v tento těžký čas myslíte a vyjádříte jim tak svou upřímnou soustrast. Není třeba již vybírat z klasické pohřební nabídky, ale můžete potěšit jakoukoliv květinou.


 • brno_1.png
  Rozvoz květin v Brně EXPRES do 99 minut!

  cr_1.png
  Rozvoz květin po celé ČR ten STEJNÝ DEN!

  Proč rozvoz květin od nás?

  1. Záruka rychlosti - doručení po Brně express do 99 minut.

  Doprava po Brně jen za 99 Kč,
  při objednávce nad 990 Kč zdarma

  2. Záruka zkušeností - již 27 let působení na květinovém trhu.

  3. Záruka čerstvosti - nákup květin přímo od holandských pěstitelů.

  4. Záruka spokojenosti – překrásné a nápadité květinové vazby připravené zkušenými floristy .