You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

MDŽ stále žije. Slavíme ho už 120 let. V Česku je populárnější než Valentýn, pánové!

Blíží se pátek 8. března a s ním MDŽ. Tradiční svátek všech žen. V posledních několika letech se MDŽ těší rostoucí oblibě a pro ženy je už téměř pravidlem, že od svých mužů květinu v tento den dostanou. Proč by také ne, když mají svátek? :-) Květinový dar je prostě klasikou, která by v tento den chybět neměla. Tím ale obdarování Vaší ženy končit samozřejmě nemusí.

Jak jste na tom vy? Kupujete květiny na svátek žen nebo ho berete jen jako výmysl minulého režimu?

Jaké květiny k MDŽ vybrat?

Před 25 lety byl typickým dárkem k MDŽ červený karafiát. Snad právě minulý režim uškodil této květině ze všeho nejvíc. Mnoho květinářství  na MDŽ ale nabízí  právě červený karafiát jako retro květinu.

Před 25 lety byl typickým dárkem k MDŽ červený karafiát. Snad právě minulý režim uškodil této květině ze všeho nejvíc. Mnoho květinářství na MDŽ ale nabízí právě červený karafiát jako retro květinu. Je škoda, že dnes karafiát bereme jenom jako recesi. Své latinské jméno dianthus získal karafiát po antickém bohu Diovi. Říká se mu proto božská květina. V květinářstvích najdete nejen tradiční odstíny,  ale také čím dál více oblíbené tzv. holandské karafiáty. Tyto překrásně zbarvené karafiáty se vám při správné péči odmění dlouhou trvanlivostí. No nejsou opravdu božské?

 dianthus_antiqua.jpg

Jaro už se pomalu blíží a příroda se teprve probouzí, ale i tak je z čeho vybírat.
Právě jarní květiny jako jsou tulipány, frézie, irisy a narcisy patří k nejčastěji kupovaným květinám na MDŽ. Jejich oblíbenost tkví v paletě barev, které nabízí a která svojí krásou vykouzlí úsměv na tváři každé ženy.

jarnipozdrav.jpg


Kromě jarních květů, růží a karafiátů se nejvíce prodávají také gerbery. Jsou vhodné pro každou příležitost, poněvadž její elegantní vzhled neurazí žádnou generaci ani pohlaví.Prodávají se v tradičních i nevšedních barevných odstínech ve větších nebo v menších velikostech (tzv. minigerbery - germini).

  

Další populární květiny na MDŽ jsou bezesporu orchideje. Jsou známy již několik tisíciletí. Jsou dostupné v různých druzích a barvách. Patří mezi květiny s nejdelší životností, což je bezesporu velkou výhodou.

Velké oblibě se na MDŽ těší i spojení květin a sladkostí. Horkou novinkou je např. papírové srdce naplněné bonbóny a růžičkami. Vhodné pro Vaši maminku, dceru, manželku či přítelkyni.

Přes všechna doporučení ale musíme na závěr dodat, že každá darovaná květina k MDŽ je správně a žádná není špatně. Záleží přeci na tom, jaké květiny mají ty vaše ženy rády.

Takže pánové, nezapomeňte 8. března donést svým manželkám, sestrám, matkám, dcerám, přítelkyním či kolegyním nějakou tu květinu. A klidně to může být i ten karafiát.

Snažíme se Vám vše co nejvíce usnadnit, proto nabízíme i možnost telefonické objednávky. Ušetříte tak ještě více času a ještě vám se vším poradíme. Objednávat můžete na telefonu +420 735 858 137 nebo osobně na naší pobočce na Veveří 2210/118, Brno.

Donáška květin

Nemáte čas běhat po květinářství? Žádný problém. Co takhle zkusit rozvoz květin po Brně či okolí? Využijte speciální květinové kurýry, aby vám květiny doručili domů či do práce.


Objednat květiny on-line na www.kvetinyvs.cz, ušetří váš čas v dnešní uspěchané době. A čas jsou peníze. Především spousta mužů nesnáší nakupování, protože je to zdržuje od důležitějších věcí jako je práce, rodina a koníčky. Chtějí jen kliknout a mít vše i s donáškou. Je to moderní a pohodlné, tak proč to vlastně nezkusit?

Jednoduše si v pohodlí domova nebo kanceláře vyberete květiny online, zaplatíte kartou, případně jiným způsobem a již se nemusíte o nic víc starat. Rozvoz květin je zajištěn spolehlivými a prověřenými kurýry.

Historie MDŽ

Mezinárodní den žen připadá každý rok na 8. března. Ať se nám to líbí či nelíbí, je to původně socialistický svátek.  Poprvé se slavil  28. února 1909. Vyhlásila ho Americká socialistická strana.  Datum 8. března se pevně stanovilo až po 1. světové válce.
V bývalém Československu tehdejší KSČ tento den využila k propagandě komunistického režimu. Jde však o den uznávaný v různých částech světa.  U nás tento svátek  spíše oslavovali muži než ženy. Ženy dostaly v zaměstnání a pak i doma květinu, což býval v 99% červený karafiát, a muži to šli následně zapít. V současné době se  MDŽ vrací a stává se stále populárnějším, avšak oproti dřívější době se mnohé změnilo.


 • brno_1.png
  Rozvoz květin v Brně EXPRES do 99 minut!

  cr_1.png
  Rozvoz květin po celé ČR ten STEJNÝ DEN!

  Proč rozvoz květin od nás?

  1. Záruka rychlosti - doručení po Brně express do 99 minut.

  Doprava po Brně jen za 99 Kč,
  při objednávce nad 990 Kč zdarma

  2. Záruka zkušeností - již 27 let působení na květinovém trhu.

  3. Záruka čerstvosti - nákup květin přímo od holandských pěstitelů.

  4. Záruka spokojenosti – překrásné a nápadité květinové vazby připravené zkušenými floristy .