You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Svatební květiny

А я знаю как найти правильную ссылку на гидру по этому поделюсь с вами и зеркалом и официальной ссылок на hydraruzxpnew4af гидра официальный сайт зеркало

А я знаю как найти правильную ссылку на гидру по этому поделюсь с вами и зеркалом и официальной ссылок на hydraruzxpnew4af гидра сайт анонимных покупок для андроид

KYTICE JE NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ KAŽDÉ SVATBY. JE STEJNĚ DŮLEŽITÁ JAKO ŠPERKY ČI DOKONCE SVATEBNÍ ŠATY, PROTO BY SI NA VÝBĚRU SPRÁVNÉ KYTICE MĚLA KAŽDÁ NASTÁVAJÍCÍ NEVĚSTA DÁT ZÁLEŽET.

Jakou svatební kytici vybrat?

Co se týče květin, je jen na vás, z čeho si necháte svatební kytici uvázat. Nejpoužívanějšími květinami pro svatební kytice jsou bezesporu růže. Jsou to královny květin, dostupné celoročně v celé škále barev. V posledních letech jsou oblíbené také kaly pro svoji eleganci a jednoduchost.

Důležité je přizpůsobit volbu květů také ročnímu období. Sezónní květiny jsou totiž kvalitnější a bývají dostupné v celé šíři různých odrůd. Snažte se proto skloubit termín svatby s obdobím, kdy jsou vámi požadované květiny k dostání, nebo najít jinou vhodnou alternativu.

Vyberete-li si třeba pivoňky, a zrovna není jejich sezona, ale přesto na nich budete trvat, splníme Vaše přání, ale budeme vás muset upozornit na možná rizika a vyšší cenu. I když už máte nějakou představu, naše floristky již mají zkušenosti a vědí, co se k čemu hodí a co by bylo krokem vedle. Vždycky se snaží o maximální kvalitu a spokojenost.

Jak si tedy vybrat svatební květiny dle sezóny?

Tipy pro jarní svatby:
Oblíbené jsou především jarní květiny např. tulipány, ranunculus, anemonky, frézie, irisy, ale i hortenzie, kaly a ornitogalum. Dají se sehnat i heleborus a konvalinky.

Tipy pro letní svatby:
Doporučujeme veselé barevné květiny, jako jsou slunečnice, pivoňky, hortenzie, jiřiny, hledíky, delfinium, tanacetum a různé barvy a druhy zvonků (campanula).

Tipy pro podzimní svatby:
Nejvíce se hodí různé druhy chryzantém, slunečnice, jiřiny, astry, carthamus, celosie a různé podzimní plody (makovice, šípky atd.), které zajímavě  doplňují kytici.

Tipy pro zimní svatby:
V zimě jsou to především orchideje, kaly, amarylis, eucharis a sezónu začínají také mít už i tulipány.

Celoročně samozřejmě můžete vybírat oblíbené růže, trsové růže, lilie, alstromérie, gerbery, eustomu (lisianthus) a drobnokvěté chryzanthémy (santiny nebo oblíbené kopretinky). Velice oblíbeně jsou i plody.

Jaké jsou typy svatebních kytic?

Kulatá svatební kytice

Kulaté svatební kytice patří mezi nejčastější svatební kytičky. Jsou univerzální a hodí se prakticky ke každým svatebním šatům i kostýmku. Jsou vhodné pro menší drobnější nevěsty. I vyšší postavy si kulatou kytici mohou dovolit, ovšem měla by mít prodloužený stonek, aby byl celkový dojem vyvážený. Většinou jsou pevně svázány do manžety pro snadnou manipulaci.

Doporučujeme je uvázat z jednoho druhu, ale také z více druhů v mixu květin. Krásné jsou v jedné barvě, zajímavé v kombinaci dvou barev (oblíbená je např. kontrastní barva bílé a modré).


Převislá svatební kytice

Jedná se o romantickou kytici skládající se z mnoha květů. Nevěsta ji obvykle nosí přes ruku. Květy jsou proloženy zajímavými listy trávy a zeleně a dozdobeny korálky, stužkami, krajkami. Tento typ vazby se hodí na větší a honosnější svatby. Nehodí se ke krátkým svatebním šatům, naopak vyžaduje šaty elegantní s dlouhou vlečkou či závojem. Je ideální spíše pro vyšší a korpulentnější nevěsty.

Mezi tento typ můžeme zařadit anglickou kapku, vodopád, svazek, kaskádu, oblouk.... Veškeré kytice s úvazkem s přirozenými stonky nebo z nadrátkovaných jednotlivých květů.

previsla.jpg

Svatební kytice - Anglická kapka

Jak už sám název napovídá, kytička je vázána do kapičky. Nejširší a nejbohatší část drží nevěsta v ruce, směrem dolů se zužuje.   Nejčastěji se používají frézie, orchideje, eustomy, hyacinty, trsové růže, karafiáty, alstromerie, tulipány a samozřejmě růže. Kytice je dozdobena zelení, korálky, plody,mušličkami.

Svatební kytice - glamélie

Elegantní jednoduchá vazba, je složena z plátků růží, karafiátů nebo lilií. Uprostřed je velký středový květ, který je oblepený okvětními plátky daného druhu. Kytice může být prodloužena o dlouhý převis z drátků, plátků květů, plodů nebo korálků.
Vhodná pro nevěsty, které chtějí být originální.  Jedná se o velice pracnou záležitost.

Květinové šperky - doplněk svatební kytice

Bývají v mnoha případech nedílnou součástí svatební kytice či dekorace. Šperky jsou voleny v závislosti na kytici a vyrobeny stejnou technikou a ze stejného materiálu. Jedná se o různé náušnice, náhrdelníky, prsteny, čelenky, hřebínky a spony. Mezi květinové šperky můžeme zařadit i polštářky na prstýnky vyrobené z květin a rostlin a jejich částí.

Jakou zvolit barvu kytice?

V neposlední řadě je nezbytné vybrat barvu květin. V případě, že nevěsta volí bílé šaty, není potřeba barvu kytice nikterak komplikovat a lze zvolit barvu, či barevnou kombinaci podle svých představ. Pokud mají svatební šaty jakýkoliv barevný prvek, kytice by s ním měla ladit.
Výrazné typy nevěst si mohou dovolit výraznější barvy nebo originální barevné kombinace.
Nevěsty se světlou pletí či bílými šaty by měly sáhnout spíše po jemných tónech. Samozřejmě je možné zvolit i bílou svatební kytici. Každá nevěsta má svou oblíbenou barvu, která se v kytici může objevit.

Důležité zásady při výběru svatebních květin

 • První dojem by měla upoutat nevěsta, nikoliv kytice. Drobná nevěsta by se za obrovskou kyticí ztrácela, vysoká zase „unese“ kytici výraznější.
 • Kytice nevěsty by měla být nápadnější a zajímavější než kytice svatebních hostů-maminek, svědkyň, družiček.
 • Nevěsta kulatějších proporcí by se měla vyhnout kulatým tvarům kytic a volit spíš dlouhé, vertikální tvary, které ji opticky zeštíhlí a protáhnou.
 • Základní květy z kytice nevěsty by se měly objevit i v doplňkových kyticích a ozdobách, které se dávají na stůl, na auto, do obřadní síně.

Jak dopředu objednávat svatební kytici?

Při objednávání kytic je vhodné objednávku provést čtyři až šest týdnů před obřadem. Květiny se pak vyzvedávají v den obřadu, aby byly co nejčerstvější.  Pokud se ale rozhodnete vyzvednout si ji o den dříve, důrazně doporučujeme umístit ji v chladných tmavých prostorách.

Jaká velikost svatební kytice je ideální?

Velikost svatební kytice vždy přizpůsobujeme výšce nevěsty, její postavě a typu šatů, které si zvolila.  Nevěsty si nejčastěji přejí malé kulaté svatební kytice, i když v letošní sezoně jsou hodně populární i kytice typu kapka s mírným převisem.  Málokdy se některá nevěsta rozhodně pro něco originálního.

Co ještě vybírat podle svatební kytice?

Korsáž pro ženicha a tatínky

Podle barvy kytice by se měla vybírat košile a kravata ženicha, případně i další barevné doplňky. Svatební kytice a korsáž pro ženicha jsou neodmyslitelným doplňkem každé svatby.

vonicka.jpg

Kytice pro maminky

Vždy by mělo platit pravidlo, že tyto doplňkové květiny nemají zastínit svatební kytici nevěsty, neměly by jí nijak konkurovat. Kytice pro maminky jsou vždy zcela identické a doporučujeme je vázat tak, aby se maminkám dobře držely i pokud potřebují mít volnou ruku třeba na kapesníček.

Kytice pro svědkyně a družičky

Pro svědkyni se velmi často dělají květinové náramky v různém stylu, případně zmenšená svatební kytička či korsáž.
Pro družičky doporučujeme květinové košíčky, malé kytičky, náramky a popř. i věnečky do vlasů.

Výzdoba svatebních salů a prostor

Jinak bude vypadat kytice pro nevěstu, která má velkou svatbu v kostele nebo na zámku. Jinak pro nevěstu, která se vdává pod širým nebem na venkově. Prostředí by se měl přizpůsobit i výběr květů, jejich barva a konečná vazba. Proto je dobré mít fotografii místa, kde se bude obřad konat, aby vše bylo v dokonalém souladu.

Svatební dekorace na auta

Nezapomeňte také ozdobit auto nevěsty. Dekoraci je možné objednat ze živých i umělých květin a stuh. Většinou se přizpůsobuje barvě a typu auta.


 • brno_1.png
  Rozvoz květin v Brně EXPRES do 99 minut!

  cr_1.png
  Rozvoz květin po celé ČR ten STEJNÝ DEN!

  Proč rozvoz květin od nás?

  1. Záruka rychlosti - doručení po Brně express do 99 minut.

  Doprava po Brně jen za 99 Kč,
  při objednávce nad 990 Kč zdarma

  2. Záruka zkušeností - již 27 let působení na květinovém trhu.

  3. Záruka čerstvosti - nákup květin přímo od holandských pěstitelů.

  4. Záruka spokojenosti – překrásné a nápadité květinové vazby připravené zkušenými floristy .